בנק שעות

   משרדי הנדסה, משרדי אדריכלות ויועצים ואחרים נתקלים יותר ויותר במחסור כח אדם זמין ומיומן בתחום שרטוט. הדור הקודם שעוד זוכר שרטוטי נייר ועבורו שרטוט באוטוקד היה היי-טק קרוב לפרישה לגמלאות או התקדם לתפקידים בכירים יותר. מעסיקים אינם מצליחים להכשיר לעצמם שרטטים. בוגרי מכללות ואוניברסיטאות מעדיפים להתמקצע בתכנון ולא בשרטוט. עבודה של שרטט נחשבת לדרגה הכי נמוכה מבחינת התפתחות מקצועית ו"מקפצה" לתפקיד של מתכנן. הכשרת שרטט מקצועי עורכת כשנתיים. בתום תקופת ההכשרה, אחרי שצבר ניסיון, העובד מחפש לעבור לחברה אחרת לתפקיד של מתכנן ולהשתדרג מבחינה מקצועית. העלאת שכר אינה פותרת את הבעיה כיוון שהעובד מעריך שבעבודתו החדשה בתור מתכנן הוא ממילא ירוויח יותר מאשר בהיותו שרטט. בלית ברירה, מעסיקים נאלצים לפנות לשרטוט במיקור חוץ.

   עבודה עם פרילנסר המספק שירותי שרטוט מרחוק כרוכה בקושי משמעותי שלא היה קיים עם שרטט שכיר היושב אצל המעסיק במשרד.

   תכנון במהותו הוא כמעט תמיד איטרטיבי. מעסיק שיש לו שרטט שכיר, מעביר לשרטט חומר ראשוני או אפילו רעיון. למחרת השרטט מסיים את המשימה ומגיש את התוצר. המעסיק רואה מה יצא ומעביר לשרטט הנחיות המשך. בכמה איטרציות מהירות הלוך חזור כאלה, מעסיק שיש לו שרטט שכיר מסיים את התכנון. התהליך היעיל הזה איננו אפשרי עם שרטט חיצוני מכיוון שהשרטט חייב להיות זמין לביצוע מיידי של הנחיות המעסיק, אחרת כל איטרציה לוקחת משך זמן לא ידוע וכמות שעות עבודה לא ידועה, וזה מתיש את המעסיק וגורם לכל התהליך להיות לא יעיל ופסול. לשרטט חיצוני יש לקוחות נוספים שגם להם יש עבודות דחופות וחשובות. שרטט חיצוני חייב שיהיו לו מקורות הכנסה ולקוחות אחרים מלבד המעסיק, אחרת העסק שלו לא ישרוד. לכן, הוא אינו מסוגל לספק שירות ברמה מיידית כמו זו של שרטט שכיר.

   מכיוון שהתהליך האיטרטיבי אינו אפשרי עם שרטט חיצוני, בלית ברירה, מעסיקים נאלצים להכין את התכנון ברמה כמה שיותר גבוהה לפני שהם פונים לשרטט חיצוני. למשל, מכינים סקיצות ודוגמאות של פרויקטים דומים. עכשיו המעסיק ניצב בפני דילמה: הצעת מחיר לפי דיווח שעות עבודה או הצעת מחיר קומפלט.

   דיווח שעות עבודה של שרטט חיצוני אינו אמין ואינו שקוף. זמינות של שרטט חיצוני איננה ברורה. מה שגורם למעסיק לדרוש הצעת מחיר קומפלט הכוללת מחיר ולוח זמנים עד להשלמת הביצוע.

   מבחינת השרטט, הצעת מחיר קומפלט חייבת להתבסס על חבילת עבודה סגורה שהמעסיק חייב להכין מראש. הכנת חבילת עבודה כזו היא דבר בכלל לא פשוט ואפילו לא תמיד אפשרי. שכן זה אומר שכל התכנון חייב להיות גמור וסופי לפני הפנייה לשרטט. כאמור, המעסיק הכין חבילת עבודה והעביר אותה לשרטט לצורך הצעת מחיר. אבל, כאשר המעסיק בודק את עבודת השרטט, עולים לו רעיונות חדשים, והוא שולח לשרטט בקשות לשינויים. כאשר מגיעה מהמעסיק בקשה לשינויים, השרטט מגלה שהוא נדרש לבצע את מה שלא תמחר. חוסר ודאות בתכולת העבודה ובמשך העבודה, מקשה על תמחור עבודות הבאות, וגורמת למתח בין המעסיק לבין השרטט, שלא מאפשר להם להתמיד בשיתוף הפעולה לאורך זמן ממושך ועבודות רבות.

   הפתרון הגיע ממודל עבודה חדשני שפיתח משרד «און שרטוט 2001». המשרד מעסיק במשרה מלאה צוות גדול של שרטטים מיומנים. העבודה מול הלקוח היא בתעריף שעתי קבוע מתוך בנק שעות שהלקוח רוכש מראש. דו"ח שעות מתעדכן על בסיס יומי והוא נמצא באינטרנט, כך שהוא זמין תמיד לעיון של לקוחות המשרד. כמות השרטטים המועסקים במשרד גדולה יותר ממספר העבודות, ככה שתמיד נמצאים במשרד שרטטים פנויים. כל ההנחיות לשרטטים עוברות דרך מנהל המשרד שנמצא בקשר ישיר עם הלקוח. מנהל המשרד מעביר את ההנחיות לשרטט פנוי בצורה מאוד ברורה ותמציתית. למחרת, הלקוח מקבל את התוצר ויכול להעביר הנחיות נוספות שגם הטיפול בהן מתחיל באופן מיידי.

ביקורות

טל בן יהושע | אדריכלות פנים

"אלכס תודה רבה על העבודה הטובה והמהירה, עזרת לי מאוד אשמח לעבוד איתך בעתיד"

אלעד כהן | אביגם בנייה ומיגון

"עשה את העבודה במהירות בדיקנות, ואף הקדים את לוח הזמנים. היה זמין לעשות שינויים שנצטרכו במהירות"

דורון אביעד | Adoregroup

"קיבלתי שרות טוב ומהיר בתיקון שירטוט 3D של בית פרטי. תודה, ממליץ"

שאולי אורן | הנדסת מים וביוב

"נהניתי מהעבודה אתך. השרטוטים היו מדוייקים. עמדת בלוחות זמנים. בקיצור עלא כיפק."

לירן גולדבלט | mctech

"השירות והמקצועיות של המעצב היו ברמה גבוהה ביותר וזמן אספקת העבודה היה מהיר ונח. שמחנו לעבוד מולו. מומלץ ביותר!

נחום עדן | sts

"מה שרציתי זה מה שקיבלתי במחיר נוח, באיכות המתאימה ובזמן המתאים

רני אוחנה | אור פרויקטים ובטיחות

"אלכס ביצע עבורי עבודת תוכנית בטיחות אש. עבד בצורה מדויקת לפי ההנחיות שקיבל, בזמן סביר ואפילו מהיר מן המצופה, אדם מאוד סבלני, נעים ומקצועי, במחיר סביר. ממליץ מאוד."

איתי אופיר | cut it art

"אלכס היה לפני הכל ומעל הכל אדיב ואמין הפך את כל העבודה לנעימה ונוחה. הפגין מקצועיות וכנות, עמד במחיר שסוכם על אף שבסופו של דבר עבד יותר ממה שהעריך. התוצאה הסופית מצויינת."

יוסי מור | 360LIGHTBOX

"מאוד מתקשר, עובד בצורה מעולה, ויצא מגדרו."

שירלי

"רוצה לפרגן על שירות מעולה ומיקצועי. פניתי למשרד שרטוט אחרי שנותרתי ללא אדריכל מלווה במהלך שיפוץ דירה. מתוך הבנה שאצטרך תוכניות שיעזרו לי ולקבלן להבין את התוכנית ולמנוע טעויות חיפשתי ומצאתי שירות מצויין! כל גחמה שלי הם מעלים על השרטוט ומאפשרים לי להבין את התמונה. בהחלט אמליץ לכולם."

עידן מרקו | si irrigation systems

"לכל המתעניינים בשרותי שרטוט הנדסי. לאחר שנים של עבודה בחברה גלובאלית ובה עשרות שרטטים יצאתי לעצמאות ורכשתי את שירותיו של אלכס במודל של מיקור חוץ (קבלנות). שמחתי לגלות בחור מיקצועי שעובד מהר ומדויק ובלי לשאול יותר מידי שאלות טכניות/הנדסיות. ביצעתי איתו מספר עבודות ואני אמשיך לבצע גם בעתיד. מומלץ בחום."

חיים כחלון | אדריכל

"בבקשה לסרטוט והדמייה של הבית , מייד לאחר העברת הסקיצות מהאדריכל סומנו הנקודות הבעייתיות , הועלו מול המתכנן ובוצעו בשרטוט מדויק ומקצועי כולל הדמייה.הכל בוצע לשביעות רצוננו המלאה . חווית שירות מקצועית מדויקת ומהירה , בהחלט מומלץ .

מאיר סומך | יועץ לתעשייה

שרטוט גרמושקות מתחלק לשני תחומים: מחשוב גרמושקות מנייר והפיכתן לשרטוט אוטוקד (DWG) ושרטוט גרמושקות חדשות על פי סקיצות והנחיות של האדריכל. אנו מיומנים בשרטוט גרמושקות, מבצעים המון עבודות מסוג זה.

תמר מוסרי

"אלכס הבין את הפרויקט בצורה חלקה ומהירה קבלתי עבודה מדויקת ומקצועית להפליא , יש לו מחירים ממש נוחים ויחס אישי אמינות ואדיבות ותקשורת מעולה אני חייבת להמליץ עליו לאחרים , אל תהססו לפנות אליו הוא פשוט תותח בביצועים מכל הבחינות"

אתל לריאנוב | נובטייד

"אלכס עובד בצורה מסורה ומתייחס לבקשת הלקוח ברצינות. מלא סבלנות ורצון טוב לעזור. הייתי צריכה לעדכן תכנית בטיחות אש לעסק והעבודה בוצעה לשביעות רצוני"

גדעון פלדבלום | מתכנן מיזוג אוויר

"התחלתי לעבוד עם אלכס בפברואר 2018. מההתחלה, קיבלתי שרות מעולה ומקצועי. אלכס למד במהירות את שיטת השרטוט והעבודה מולי, שיתף פעולה בצורה נהדרת. הכין את השרטוטים במהירות רבה, ותמיד עמד בלוח הזמנים שסוכם. עבודה מקצועית ונאמנה.

מיקי טל | טי.אי. תעשיות אנרגיה

"שירות מהיר ומקצועי! אינפורמטיבי, שירותיות גבוהה. מעט יקר אבל שווה את המחיר. בהחלט אחזור אלייך לעבודות נוספות."

יובל גריידי | י.ג. הנדסה וייעוץ

"שירות מעולה מקצועיות ופתרון שאלות באופן מקצועי מהירות תגובה מאוד טובה . שפו על המקצועיות ומהירות"